25.5.2021

Jaunie Eiropas normatīvi ēku siltināšanā un KOPOS saistītie produkti 

Kopš 2020. gada 31. decembra stājās spēkā Eiropas parlamenta un padomes direktīvas 2010/31/ES prasība par to ka dalībvalstis nodrošina, ka visām jauni būvētām ēkām jābūt gandrīz nulles enerģijas ēkām.
“Gandrīz nulles enerģijas ēka” ir ēka ar ļoti augstu energoefektivitāti (enerģijas patēriņš apkurei nepārsniedz A klasi). Turklāt tajā jānodrošina ventilācijas zudumu atgūšana >75% un citas prasības.
Latvijas būvnormatīvos LBN 002-19 pielikuma 1. tabulā norādīts, ka minimālās ēku energoefektivitātes prasības visām jaunbūvēm no 2021. gada 1. janvāra tiek noteiktas kā gandrīz nulles enerģijas ēkām.
 

Šeit uzskaitītie KOPOS produkti paredzēti uzstādīšanai siltinātās konstrukcijās un palīdz realizēt augstās energoefektivitātes prasības.

  •    Elektroinstalācijas produkti termoizolācijā – plašs sortiments elektroinstalāciju veikšanai siltinātās fasādēs korekti bez termozudumiem apskatāms šeit;
  •    Rozešu kārbas dobās sienās ar elastīgām membrānām – pilnais klāsts apskatāms šeit. Kārbām termoefektivitāti apliecina veiksmīgi izietais ēku gaisa       caurlaidības tests, deklarāciju var skatīt šeit.
  •  Lokanie gaisa vadi – par to izmantošanu ventilācijas zudumu atgūšanas jeb rekuperācijas sistēmās vairāk var lasīt šeit

  

Jāsaprot savas vajadzības

Mūsdienu jaunbūvētas vai renovētas mājām jau gandrīz vai standartā tiek aprīkotas ar fasādes sienas apgaismojuma risinājumiem, fasādes gaismekļiem, slēdžiem, rozetēm vai videonovērošanas sistēmām.
Ir svarīgi lai visas ēkas sastāvdaļas atbilstu vajadzīgajai energoefektivitātes klasei. Nepareiza vai nekvalitatīva elektroinstalācijas materiālu izmantošana rada siltuma zudumus. Turklāt ar laiku tas var kļūt par iemeslu ēkas konstrukciju vai sienas materiālu bojājumiem.
Lai sasniegtu vēlamo rezultātu, veicot fasāžu siltināšanu un lai izvairītos no nepatīkamas situācijas  nākotnē, ir svarīgi  jau pašā sākuma pārdomāt un ieplānot, ka pēc fasādes siltināšanas jūs plānojiet apgaismot fasādi vai ierīkot video novērošanas sistēmas/ kustības sensori un rozetes. 
 

KOPOS elektroinstalācijas kārbas un plāksnes termoizolācijā ir paredzētas ierīču montāžai, piemēram, rozetēm un slēdžiem uzstādīšanai uz nosiltinātām ēku fasādēm. To konstrukcija novērš termisko tiltu veidošanos. 
Katrs no KOPOS siltumizolācijas produktiem tika testēts pēc Eiropas savienības standartu prasībām, pārbaudot:
-    mehānisko izturību un stabilitāti;
-    ugunsdrošību;
-    iekšējā un ārējā mitruma iedarbību;
-    skaņas izolāciju īpašības;
-    siltumtehniskās īpašības;
-    sistēmas drošību lietošanā (vēja un citu slodžu iedarbība).
 

Pārdomāts katrs elements

KOPOS piedāvā plašu un profesionālo risinājumu, jums paliek tikai izvelēties sev piemēroto produktu :

  •   Montāžas plāksne ievietošanai siltinājumā MDZ & MDZ XL

 

             

 

MDZ plāksnes var savienot - tā var izveidot jebkura lieluma montāžas virsmu, piemērots uzstādīšanai termoizolācijā ar biezumu 50 - 200mm
MDZ XL – plāksnes lielāka un piemērotas uzstādīšanai termoizolācijā ar biezumu 50 - 200mm
MDZ 300_ KB un MDZ XL 300 piemērotas uzstādīšanai termoizolācijā ar biezumu 50 - 300mm
Pieļaujamā slodze: maks. 4 kg
Komplektā ietilpst dībeļi, skrūves

  •  Elektroinstalācijas kārbas termoizolācijā KEZ & KEZ-3

KEZ – piemērots rozešu, slēdžu uzstādīšanai termoizolācijā ar biezumu 50 - 200mm
KEZ 300_KB - piemērots rozešu, slēdžu uzstādīšanai termoizolācijā ar biezumu no 50 – 300mm
KEZ 3_KB  piemērots dubulto vai trīskāršo rozešu montāžai, piemērots uzstādīšanai termoizolācijā ar biezumu 50 - 250mm
Komplektā ietilpst dībeļi, skrūves


  • Elektroinstalācijas kārbas termoizolācijā KUZ

Universālas savienojumu kārbas elektrisko iekārtu instalācijai piemēroti uzstādīšanai elektriskās iekārtas līdz divām rozetēm, trīs-fāzu rozeti, autom. slēdžus, ūdenskrānu, zibensaizsardzības mērījumu klemme. Izturīga konstrukcija. Novērš termālo tiltiņu rašanos. Komplektācijā iekļauts nesošais cilindrs, ka arī fiksētais vai atverams vāks ar gumijas blīvi. Montāžas dziļumu kārbai iespējams regulēt 85 – 140 mm robežās. Kārbas konstrukcija maksimāli minimizē iespējamo termo zudumu veidošanos. Komplektā ietilpst dībeļi, skrūves.