1926

Kabeļu ražošanas uzņēmums no Bratislavas iegādājās puspabeigtu ēku no saldumu ražotāja Kolinas nomalē. Pēc celtniecības beigām 1927.gadā sākumā, tā sāka ražot elektroinstalācijas caurules, kārbas un piederumus. Tomēr straujais ražošanas pieaugums kara dēļ palēlinājās. Produktu klāts bija jāpielāgo karalaika vajadzībām – rūpnīca ražoja vinčas un speciālo aprīkojumu aviācijas industrijai.

 

1946

Rūpnīca tika pārveidota jaunā veidojumā: Kablo Bratislava, kas piederēja valstij. Pēc 3 gadiem tā sadalīta pat 3 atsevišķos uzņēmumos. Elektroinstalācijas materiālu ražošana palika Kolinā.

 

1963

Jauns ražošanas virziens elektroinstalācijas produktu ražotnē parādījās. Plašs plastmasas pielietojums būtiski mainīja ražotni. Plastmasas apstrādes attīstība ir mazinājusi esošo metāla aizsargapvalka cauruļu ražošanu un tika uzsākta kabeļkanālu ražošana, elastīgas caurules un kārbas no plastmasas.

 

1969

Kompānija paplašināja tās ražošanas produktu sortimentu atverot velmētu emaljētu Cu vadu ražotni, ko izmanto motoros un transformatoros. Šī ražotne tika likvidēta 1996. gadā.

 

1985

Kladno Nacionālais Uzņēmums ar ražošanu Kolinā pievienojās ZSE Prāgas Grupai uz vairākiem gadiem.

 

1989

Nākošā un visnozīmīgākā pārmaiņa attīstībā notika pēc Velveta Revolūcijas 1989. gada. Šajā gadā Kolin grupa kļuva neatkarīga un ieguva nosaukumu s.p. Kablo Kolin.

 

1994

Valsts uzņēmuma privatizācija 1994. gadā ar nosaukumu KOPOS Kablo Kolin s.r.o. Jaunas dinamiskas fāzes sākums elektroinstalācijas produktu ražotnei.

 

1996

Uzņēmuma nosaukuma maiņa1996. gadā uz KOPOS KOLIN a.s. vienlaicīgi pārejot uz akciju sabiedrību un saglabājot spēcīgas kvalitātes zīmolu.
Investīcijas būvējot savu PVC maisījumu sajaukšanas ražotni un darbības uzsākšanu tajā pašā gadā deva uzņēmumam jaunas iespējas tehniskai un tehnoloģiskai attīstībai. Šīs ierīces nodrošina pietiekamu daudzumu augstas kvalitātes ražošanas materiāla, kas ir mehāniski atbilstošs un ar atbilstošu krāsu un konsistenci. Viena no vismodernākām tehnoloģijām ir gofrēto cauruļu ražotne un injekcijas formēšanas iekārtas divkomponentu produktiem.

 

1997

Emaljēto vara stiepļu ražošanas beigas.
Čehijas un pasaules pieaugošais tirgus motivē mūs paplašināt savu biznesu uz citām valstīm, kā rezultātā uzņēmums ir izveidojis pirmo meitasuzņēmumu Eiropā un pēc tam arī ārpus Eiropas. Pašlaik darbojas neatkarīgi metas uzņēmumi 11 valstīs, tostarp Slovākijā, Ukrainā, Krievijā, Baltkrievijā, Gruzijā, Polijā, Ungārijā, Horvātijā, Rumānijā, Vācijā un Dominikānas Republikā. Uzņēmums arī attīsta uzņēmējdarbību un nostiprina tirgus pozīciju citās pasaules daļās, piemēram, Francijā, Beniluksa valstīs, Zviedrijā, Norvēģijā, Austrijā, Apvienotajā Karalistē vai Apvienotajos Arābu Emirātos.

 

2005

Administratīvā un ražošanas ēkā tika uzcelta ar ievērojamu ieguldījumu 10 miljonu EUR apmērā. Tika uzsāktas ražošanas dubultsienu rozešu kabeļkanāliem.

 

2006

Pāreja uz bioloģisko ražošanu.

 

2007

Neoklas Šardice metāla kabeļu reņu rūpnīcas iegāde. Iegūtā tehnoloģija ir uzlabojusi kabeļu reņu sistēmu kvalitāti un veiktspēju.

 

2009

Moderno MARS un JUPITER kabeļu reņu sistēmu ieviešana.

 

2012

Ražotne Šardice tiek slēgta un tehnoloģija tiek pārvietota uz Kolinu.

 

2018

Jaunas modernas noliktavas celtniecība.

 

 

KOPOS KOLIN a.s. subsidiaries

 

1997

Ukraina

 

1998

Baltkrievija

 

1999

Polija

 

2000

Krievija, Rumānija un Slovākija

 

2002

Ungārija un Smolenska, Krievija

 

2007

Vācija

 

2008

Horvātija un Etiopija (slēgta 2014)

 

2009

Gruzija
Meitas uzņēmumu / partneru apvienošanās KOVOFIN ELEKTRO, s.r.o. KOPOS Slovākija

 

2009

Dominikānas Republika

 

2009

Jauna ražotne Ukrainā

 

2009

Visu meitas uzņēmumu reorganizācija saskaņā ar KOPOS HOLDING a.s. galvenā vienība

 

 

KOPOS KOLÍN a.s. ir Čehijas ģimenes uzņēmums.