23.11.2020

Rekuperācijas sistēma privātmājai: Lokano gaisa vadu risinājums ventilācijai no KOPOS

Būvējot māju pēc modernām tehnoloģijām, ir svarīgi minimizēt arī nekontrolētas gaisa plūsmas iekļuvi mājā, pretējā gadījumā tiks ievērojami veicināti mājas siltuma zudumi, palielināsies apkures izmaksas un arī kopumā komforta līmenis būs zemāks. Tieši šī iemesla dēļ bieži vien celtniecības gaitā izmanto dažāda veida plēves, kas it īpaši ir neatņemams elements koka karkasa māju būvniecībā. 

Moderno privātmāju celtniecībā plēves izmanto arī logu un ārdurvju aiļu apdarei, tāpēc, piemēram, būvējot pasīvās mājas, nereti veic ēkas gaisa caurlaidības jeb hermētiskuma pārbaudi (ang. blower door test). Tomēr, pat ja tiek izmantotas difūzijas membrānas jeb plēves, kas vairumā gadījumu kalpo gan kā siltumizolācija, gan kā mitrumizolācija, tās nenodrošina svaiga gaisa pieplūdi ēkas iekšienē. Līdz ar to aktuāls paliek jautājums par piespiedu ventilācijas risinājuma nepieciešamību.

Lai privātmājā justos komfortabli un tajā tiktu uzturēta veselīga vide, nepieciešams nodrošināt kvalitatīvu svaigā gaisa pieplūdi un izelpotā gaisa izvadi. Tāpēc arvien biežāk privātmāju būvniecībā paredz tā saucamās gaisa rekuperācijas sistēmas, kas nodrošina pilnvērtīgu gaisa apmaiņu telpās un palīdz taupīt siltumu. Savukārt gaisa rekuperācijas sistēmu neatņemama sastāvdaļa ir kvalitatīvas ventilācijas caurules. Augstas kvalitātes ventilācijas caurules rekuperācijas sistēmām piedāvā KOPOS, kura produkcija Latvijā pieejama jau vairāk nekā 15 gadus. KOPOS KOLIN a.s. ir Čehijas uzņēmums, kas dibināts 1926. gadā un nodarbojas ar elektroinstalācijas kārbu, kabeļkanālu, rozešu kanālu, cauruļu un dubultsienu aizsargcauruļu, kā arī dalīto cauruļu un kabeļnesošo sistēmu ražošanu. Pateicoties ražotāja augstās kvalitātes produkcijai un nevainojamiem produktu risinājumiem, kas bieži mēdz būt novatoriski, KOPOS produkcija iemantojusi elektroinstalāciju speciālistu uzticību gan Latvijā, gan Igaunijā un Lietuvā, gan arīdzan citās pasaules daļās, piemēram, Francijā, Dānijā, Zviedrijā, Norvēģijā u. c.

KOPOS – efektīvi risinājumi gaisvadu izbūvēm ventilācijas sistēmās

Rekuperācijas sistēma privātmājai: Lokano gaisa vadu risinājums ventilācijai no KOPOS

Pateicoties elektroinstalācijas materiālu ražotāja KOPOS ilggadējai pieredzei plastmasas cauruļu ražošanā priekš elektroinstalācijām, tas spējis ieviest jaunu produktu, kas nedaudz atšķiras no ražotāja ierastā sortimenta ­– ventilācijai paredzētas plastikāta caurules KOPOFLEX PLCA. Pateicoties tam, ka šo cauruļu iekšējā sieniņa izgatavota no antibakteriāla un atistatiska materiāla, tās ir ideāli piemērotas gaisvadu izbūvēm ventilācijas sistēmās.

KOPOFLEX PLCA gaisvadu risinājums pret tērauda gaisvadu caurulēm: Kādas ir priekšrocības?

Patreiz tirgū biežāk ir sastopamas tērauda gaisvadu caurules, tomēr, pateicoties virknei ieguvumu, privātmāju būvniecībā būtu noderīgi izvērtēt tieši KOPOFLEX PLCA gaisvadu risinājuma piemērotību.

Mājas ventilācijas sistēmai paredzētās KOPOFLEX PLCA caurules ir mūsdienīgs un ekoloģisks risinājums, kas nesatur halogēnus. KOPOFLEX PLCA caurules nerada noplūdes risku, kā arī ir pavisam elementāras uzstādīšanā. Tā ir lieliska alternatīva cietajiem tērauda vai plastmasas cauruļvadiem, kas tradicionāli tikuši izmantoti, lai nodrošinātu gaisa cirkulāciju mājā. Turklāt KOPOFLEX PLCA puscietie gaisvadi ļauj izmantot mazāka diametra caurules, kas būtiski vienkāršo to uzstādīšanu ierobežotā platībā, īpaši kombinācijā ar caurules elastīgumu.

• Visi KOPOFLEX PLCA komponenti ir cieši savienojami kopā, veidojot hermētiskas un drošas savienojuma vietas bez nepieciešamības izmantot hermētiķus un apšaubāmas kvalitātes lentes;
• Savienojumi ir viegli izjaucami un savienojami, lai vienkāršotu uzstādīšanu;
• Caurulēm raksturīga minimāla noturība pret gaisa plūsmu, pateicoties gludai iekšējai sieniņai;
• Caurule paliek elastīga, saglabājot profilu – izliekumi nesalūst, kas parasti rada risku, izmantojot tradicionālās elastīgās caurules;
• Atsevišķas telpas, kas ir savienotas ar skaņu absorbējošu pieplūdes ventilāciju, mazina trokšņa pārneses risku ārpus mājokļa, vienlaikus novēršot dzirdamību starp telpām;
• Sava mazā izmēra dēļ KOPOFLEX PLCA caurules ir ērti uzstādāmas griestu pārsegumos tieši siltinājumā, tādējādi tās nav jāsiltina atsevišķi.

Papildus KOPOS piedāvā arī elektroinstalācijas kārbas ar elastīgiem kabeļvadiem no sērijas KPL un KPRL instalēšanai dobās sienās, kam ir veikts gaisa caurlaidības tests un kas atbilst augstiem pasīvo māju celtniecības standartiem.

Ieskatam KOPOS piedāvā apskatīt piemēru no 2020. gadā realizētā objekta, kurā uzstādītas KOPOFLEX PLCA caurules, Ikšķiles novadā.

Privātmāja ar platību 160 m2

Rekuperācijas sistēma privātmājai: Lokano gaisa vadu risinājums ventilācijai no KOPOS

Gaisa padeve un nosūce no ēkas telpām tiek apkopota kolektoros.

Rekuperācijas sistēma privātmājai: Lokano gaisa vadu risinājums ventilācijai no KOPOS   Rekuperācijas sistēma privātmājai: Lokano gaisa vadu risinājums ventilācijai no KOPOS

Cauruļu pieslēgumi uz atsevišķām telpām:

Rekuperācijas sistēma privātmājai: Lokano gaisa vadu risinājums ventilācijai no KOPOS

1. attēls: uz tehniskajām telpām (tualete, vannas istaba, katlutelpa utt.) – nosūce.

Rekuperācijas sistēma privātmājai: Lokano gaisa vadu risinājums ventilācijai no KOPOS

2. attēls: uz dzīvojamām telpām (viesistaba, guļamistaba u. tml.) – svaiga gaisa padeve.

Vēlāk, siltinot caurules, tās no augšpuses tika pārklātas ar minerālvates slāni. Aukstos bēniņos ieteicams caurules pārklāt ar siltinājuma slāni minimums 100mm.

Gaisa apstrādes iekārta – rekuperators.

Rekuperācijas sistēma privātmājai: Lokano gaisa vadu risinājums ventilācijai no KOPOS

KOPOFLEX PLCA antistatiskās un antibakteriālās elastīgās dubultsienu caurules un to specifikācijas var aplūkot KOPOS interneta katalogā! Jautājumu gadījumā droši sazinies ar KOPOS pārstāvniecību Latvijā, kas ar prieku sniegs profesionālu un detalizētu konsultāciju!

www.kopos.lv | +371 20026967; +371 26382886 | olegs.ruda@kopos.cz; raitis.grisuls@kopos.cz